World Medicine Şirketi faaliyetine 1998’de başladı. World Medicine, bugün merkez ofisi Londra’da olan ve aynı isimle İngiltere, Yunanistan, Bulgaristan, Türkiye ve diğer ülkelerde şirketleri bulunan bir şirketler grubudur. World Medicine Şirketler Grubu farmakolojik ürünlerin geliştirilmesi, üretimi ve satışıyla ilgilenir ve bu ürünleri dünya çapında 35’ten fazla ülkeye sunar. Toplam çalışan sayısı 2500’ün üzerindedir. Yıllık cirosu 200 milyon euro’yu aşmaktadır.

World Medicine Şirketler Grubu terapötik, nöroloji, endokrinoloji, kardiyoloji, romatoloji, gastroenteroloji, üroloji, göğüs hastalıkları, vb tıbbi alanlarda 350’den fazla farmakolojik ürünü içeren çok çeşitli bir portföye sahiptir.

World Medicine İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş., World Medicine Kurumsal Grubu’na bağlı olarak 2011 yılında Türkiye’de faaliyete başlamıştır. Şirketimiz çeşitli terapötik kategorilerde ilaçlar üretmekte ve geliştirmektedir.

İdari ofisimiz, Ar&Ge laboratuvarımız ve üretim tesislerimizden biri İstanbul’da bulunmaktadır. Bir diğer üretim tesisimiz Çerkezköy’dedir.  270’ten fazla profesyonel çalışanı barındırmaktadır.

Misyon

Şirketimizin sloganı, sağlık sizin ile paylaştığımız hazinedir.

Yaşam kalitesini arttıracak etkili ilaçlar sunan, profesyonellik konusunda saygı duyulan ve güvenilir bir ortak, tedarikçi ve işveren olarak anılan son derece başarılı bir şirket olmayı daimi kılmak amacındayız.

Vizyon

Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde lider ilaç şirketi olmak ve 2020 yılına kadar en büyük 15 jenerik ilaç şirketi içerisinde yer almak.

Genel Tanıtım videosu

Bilisterleme ve Kutulama Hattı çalışma videosu

Worldmedicine Türk Patent Ödülleri Töreni